Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
  Wszystkim życzymy prawdziwej radości paschalnej oraz nadziei i odwagi do życia, którą daje nam Chrystus Zmartwychwstały, zwycięzca śmierci, piekła i szatana. Niech napełni nasze życie radością i pokojem szczególnie w tych trudnych doświadczeniach pandemii!
 2. Serdeczne życzenia przekazał również dla całej naszej wspólnoty parafialnej ks. biskup Mirosław Gucwa z Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej.
 3. Dziś, z racji Uroczystości msze święte celebrowane są co godzinę, począwszy od godziny 8:00 do godziny 13:00 włącznie. Po południu o godzinie 16:00 oraz 17:00.
 4. Jutro Poniedziałek wielkanocny.
  Składka z tego dnia zostanie przeznaczona na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

 5. Trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które będziemy obchodzić w następną niedzielę 11 kwietnia. Nowenna będzie sprawowana codziennie przed wieczorną mszą świętą do soboty włącznie. Na msze święte w przyszłą niedzielę prosimy o przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną.
 6. W piątek, z racji oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W sobotę 10 kwietnia przypada Diecezjalne Święto Caritas.
  Z tej racji w niedzielę po każdej mszy świętej będzie prowadzona zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 8. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godzinie 15:00 będzie sprawowana dodatkowa msza święta z koronką do Bożego Miłosierdzia. W kancelarii lub zakrystii można zgłaszać intencje zbiorowe na tę mszę świętą.
  Serdecznie zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.

 9. Dziękujemy za wielorakie wsparcie dla parafii i parafian oraz zaangażowanie w liturgię Wielkiego Tygodnia, szczególnie za:
  • Produkty żywnościowe i wpłaty finansowe, z których zostały przygotowane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących.
  • Członkom Parafialnego Oddziału Caritas za przygotowanie i wydanie paczek
  • Ofiary złożone na zakup kwiatów, pomoc w ich zakupieniu i przywiezieniu.
  • Paniom, które przygotowały Grób Pański
  • Panom, Zespołowi Velato oraz księdzu Mateuszowi za przygotowanie i śpiew Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek, a także włącznie się w liturgię Triduum Sacrum.
  • Liturgicznej Służbie Ołtarza i jej opiekunowi Ks. Mariuszowi za przygotowanie asyst oraz komentarzy wielkotygodniowych uroczystości.
  • Panu kościelnemu oraz panu organiście za ofiarne włączenie się w przygotowania i obchody Wielkiego tygodnia oraz Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego
  • Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii za posługę chorym oraz pomoc w rozdzielaniu Komunii Świętej w naszym kościele
  • Kapłanom, na ręce Seniora – ks. Mariana, za przygotowanie Ciemnicy, posługę w konfesjonale oraz posługę słowa w całym okresie Wielkiego Postu, a szczególnie w Wielkim Tygodniu Męki Pańskiej.
  • Wszystkim, którzy włączyli się w adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego
  • Ofiarodawcom składającym i wpłacającym ofiary na cele parafialne i paczki dla ubogich, w sumie siedem ofiar na kwotę 1 720zł.
 10. Dziękujemy Mieszkańcom Słopnic część II oraz Zamieścia za posprzątanie kościoła oraz ofiarę złożoną na cele parafialne w wysokości 200zł. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 28 maja 2021r.
  Troskę o piękno naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Kwiatowej.