1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. mgr. Tomasza Majchrzaka rozpoczynającego swoją posługę duszpasterską. Cieszymy się jego obecnością i życzymy mu światła Ducha Świętego, zdrowia i wszelkich potrzebnych łask w realizacji kapłańskiego powołania.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele diecezjalne. Po każdej mszy świętej można również wesprzeć dobrowolną ofiarą do puszek misyjną pracę ks. bpa Mirosława Gucwy posługującego od 30 lat w Republice Centralnej Afryki. Towarzyszmy mu również nieustannie naszą modlitwą w jego codziennej posłudze.
  3. Najbliższa niedziela będzie niedzielą inwestycyjną. W ubiegłym miesiącu na cele parafialne złożyliście Państwo 11 644 zł. Na konto parafialne wpłynęła również ofiara na witraże w kwocie 500 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Swoją wdzięczność wyrażamy w ofierze mszy świętej sprawowanej w ich intencji w każdy piątek o godzinie 1800.
  4. W czwartek 8 września będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji. Poświęcenie ziarna siewnego po każdej mszy św. tj. o godzinie 600, 700 oraz 1800.
  5. Zmiana tajemnic koronkowych w piątek o godz. 1800. W tym tygodniu będziemy się modlić w intencji Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Dzieci i Młodzieży z okazji rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego, o światło Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo i zdrowie w realizacji ważnych zadań wychowania i edukacji. Po mszy świętej pierwsze powakacyjne spotkanie dla grupy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.
  6. W sobotę w czasie mszy świętej o godzinie 700 będziemy się modlić przez wstawiennictwo Matki Bożej z Szensztatu.
  7. Przypominamy, że w najbliższą sobotę 10 września z racji zbliżającego się święta Podwyższenia Krzyża Świętego organizowana jest piesza pielgrzymka do Krzyża na Górze Miejskiej o charakterze pokutnym i wynagradzającym z prośbą o pokój i ustanie wojny na Ukrainie oraz błogosławieństwo Boże dla naszej Ojczyzny i naszych rodaków. Rozpoczęcie mszą świętą w naszym parafialnym kościele o godzinie 900, następnie przejazd na parking pod domkami letniskowymi, skąd o godzinie 1100 wyruszymy drogą krzyżową pod krzyż. Wyjazd busa dla osób zapisanych o godzinie 1040 spod naszego kościoła. Do udziału we mszy świętej o godzinie 900 zapraszamy i zachęcamy wszystkich naszych parafian, w tym również dzieci i młodzież. Zapisy na bus jeszcze dziś w zakrystii.
  8. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 900 zmiana tajemnic różańca świętego.
  9. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Józefa. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży. Św. Jana Pawła II.
  10. Dziękujemy mieszkańcom ul. Piłsudskiego, blok 78, klatka III i IV za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom bloku przy ul. Piłsudskiego 80.
  11. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
  12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Adam Wrona. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 1500. Polećmy jego nie śmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz panie, daj mu wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.