1. Przeżywamy Dzień Dziękczynienia w Polsce. Niech postawa dziękczynienia towarzyszy nam nieustannie, bo kto raz dziękuje, dwa razy prosi. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny. W liturgii rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku. Czas Komunii świętej wielkanocnej trwa jednak nadal aż do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie, czyli do następnej niedzieli. Od południa soboty do północy dzisiejszej niedzieli można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, które nastąpi w kościele lub kaplicy. Korzystajmy z każdej możliwości zyskiwania i ofiarowania łaski odpustów.
  2. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, msze św. będą sprawowane o godzinie 600, 730, 900, 1030, po południu o godzinie 1530 i 1800. Nabożeństwo do NSPJ codziennie w łączności z wieczorną mszą świętą.
  3. Przyszła niedziela będzie niedzielą inwestycyjną, zaś po każdej mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po mszy świętej o godzinie 900 zmiana tajemnic różańca świętego.
  4. W czwartek będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy do liczniejszego udziału we mszach świętych i nabożeństwie czerwcowym w tym dniu.
  5. W piątek w czasie mszy świętej o godzinie 1800 zapraszamy na wspólną modlitwę z Kołami Koronkowymi o pomnożenie wiary w rodzinach, sercach rodziców, dzieci i młodzieży. Po mszy świętej zmiana tajemnic koronkowych.
  6. W sobotę na mszy świętej o godzinie 700 będziemy się modlić przez wstawiennictwo Matki Bożej z Szensztatu o błogosławieństwo Boże na czas wakacji , dziękując za szczęśliwie przeżyty rok szkolny.
  7. Również w sobotę 11 czerwca o godzinie 1800 na Cmentarzu Parafialnym w Limanowej odbędzie się Letni Dzień Modlitw za Zmarłych.
  8. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży Męskiej św. Józefa.
  9. Mieszkańcom ul. Łokietka dziękujemy za ofiarę złożoną na witraże w kwocie 420 zł, dziękujemy również za trzy ofiary indywidualne w łącznej kwocie 600 zł. Niech Pan Bóg wynagradza wszystkim ofiarodawcom.
  10. Dzienny Dom Senior+ w Limanowej zaprasza seniorów nieaktywnych zawodowo do skorzystania ze skierowanej do nich oferty. Informacje na plakacie w gablocie parafialnej.
  11. Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Medjugorie w dniach 25 do 31 lipca br. Cena 570 zł + 130 Euro. Kontakt do zapisów w gablocie parafialnej. Zachęcamy.
  12. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ulicy Lipowej. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Łokietka.
  13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
  14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Maria Majka oraz śp. Jan Kuśnierz, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 1300. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.