1. Przeżywamy dziś dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego po mszach świętych osoby pragnące wesprzeć tę inicjatywę będą mogły złożyć ofiary do puszek.
 2. Matki oczekujące potomstwa zapraszamy na msze święte w przyszłą niedzielę, otrzymają wówczas specjalne błogosławieństwo na zakończenie każdej mszy świętej.
 3. W niedzielę 19 grudnia będziemy błogosławić figury Dzieciątka Jezus i żłóbki oraz szopki do naszych domów. Bardzo prosimy o własnoręczne przygotowanie szopek, spośród których wzorem poprzedniego roku wybierzemy i nagrodzimy najpiękniejsze. Zachęcamy również do przygotowywania przydomowych szopek bożonarodzeniowych.
 4. Z dużym wyprzedzeniem pragniemy również poinformować, że podobnie jak w roku poprzednim, w tym roku również będziemy sprawować trzykrotnie mszę święta pasterską 24 grudnia o godzinach 2100; 2230 oraz 2400, aby umożliwić wiernym jak najliczniejszy udział w tej wyjątkowej Eucharystii. Prosimy o przekazanie informacji krewnym i znajomym i już dziś zapraszamy do licznego udziału. Zapraszamy również zespoły muzyczne działające na terenie Limanowej do upiększenia tych celebracji.
 5. We środę 8 grudnia będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie będzie tradycyjnych nabożeństw roratnich, natomiast msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, tj. o godzinach: 600, 730, 900, 1030, 1200 oraz 1700. Na mszę świętą o godzinie 1700 oraz krótkie spotkanie organizacyjne zapraszamy wówczas dzieci klas III wraz z Rodzicami. Od godziny 1200 do 1300 Godzina Łaski dla świata. Msza święta o godzinie 1200 będzie transmitowana i sprawowana w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej z okazji 76 rocznicy inicjatywy powstania parafii, budowy kaplicy i planów budowy kościoła, za wszystkich ofiarodawców, budowniczych i nieustannie wspierających to dzieło, dla zmarłych o nagrodę życia wiecznego, dla żyjących o Bożą opiekę i błogosławieństwo.
 6. Nie zapominajmy o codziennych nabożeństwach roratnich o godzinie 600 oraz 1700, a w sobotę o godzinie 600 i 700. Zabierajmy ze sobą lampiony i włączajmy się w procesję rozpoczynającą każdą z tych mszy świętych.
 7. Zmiana tajemnic koronkowych w piątek o godz. 1700. W tym tygodniu będziemy modlić się o łaskę dobrego i owocnego przeżycia Adwentu i Świąt. Po mszy świętej spotkanie dla młodzieży naszej parafii.
 8. W sobotę na mszę świętą o godzinie 700 zapraszamy czcicieli Matki Bożej Szensztackiej. DSM i LSO zapraszamy na cotygodniowe spotkanie o godzinie 1000.
 9. Przyszła niedziela będzie niedzielą budowlaną. Tradycyjnie ofiarami składanymi na tacę wesprzemy inwestycje parafialne. Dziękujemy indywidualnym ofiarodawcom za złożenie dwóch ofiar w łącznej kwocie 600 zł. Na konto parafialne wpłynęły trzy ofiary: dwie na cele parafialne w łącznej kwocie 1200 zł oraz jedna jako wsparcie Caritas w przygotowaniu paczek dla potrzebujących w kwocie 500 zł. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego narodzenia prosimy o zgłaszanie osób żyjących samotnie, w celu przygotowania dla nich stosownych paczek z pomocą świąteczną. Powstała inicjatywa, aby przygotować serduszka w ilości osób zgłoszonych do udzielenia pomocy. Zostaną one wystawione w przyszłą niedzielę przed ołtarzem. Każdy, kto w rodzinie lub w gronie przyjaciół zdecyduje się na wsparcie potrzebujących będzie mógł zabrać serduszko i przekazać na przygotowanie jednaj paczki kwotę 100 zł zapisując swoje dane i dane osób wspierających na odwrocie serca. Osoby te zostaną umieszczone na liście ofiarodawców zamieszczonej na naszej parafialnej stronie internetowej.
 11. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Zacisze, Miłej i Wierzbowej. Dziękujemy również za ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 750 zł. Msza święta w intencji rodzin sprzątających i za Zmarłych z tych rodzin będzie sprawowana 9 marca o godzinie 700. Bóg zapłać! Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Metalowców.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, kubków oraz świec Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom. W zakrystii można również nabyć opłatki na stół wigilijny.