01. W naszej parafialnej wspólnocie przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Świętej Dzieci klas III. Otoczmy je oraz ich rodziny naszą modlitwą, prosząc przez przyczynę Matki Najświętszej i naszego świętego Patrona o głębokie umiłowanie Jezusa, którego będą przyjmować wiernie w Eucharystii przez całe życie.
02. Wszystkich zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w połączeniu z wieczorną mszą świętą o godzinie 1800 w dni powszednie oraz o godzinie 1700 w niedziele. Szczególnie zachęcamy do udziału w nich dzieci i młodzież szkolną, a rodziców prosimy o zmobilizowanie ich do podjęcia się tego codziennego obowiązku. Zachęcamy również do podtrzymywania tradycji modlitwy przy kapliczkach przydrożnych i przydomowych. W tym tygodniu na codzienną mszę świętą i nabożeństwo majowe o godzinie 1800 zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne w ramach Białego Tygodnia. Program tego tygodnia będzie następujący:
  • Poniedziałek: Dzień wdzięczności rodzicom, wychowawcom i nauczycielom
  • Wtorek: Przyjęcie do Szkaplerza i rozdanie medalików
  • Środa: Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (dzieci przynoszą w tym dniu świece)
  • Czwartek: Dzień wdzięczności za dar kapłaństwa i Eucharystii
  • Piątek: Nabożeństwo 9 I piątków miesiąca, Komunia Święta wynagradzająca i kult NSPJ
  • Sobota: Nabożeństwo I Sobót i Kult Niepokalanego Serca NMP/ Komunia wynagradzająca
03. W poniedziałek będziemy obchodzić święto świętych Apostołów: Filipa i Jakuba, a w środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
04. W piątek zapraszamy do modlitwy wspólnej z Kołami Koronkowymi w czasie mszy świętej o godzinie 1800. O godz. 1900 zapraszamy na spotkanie grupy młodzieżowej.
05. W sobotę o godzinie 700 będziemy się modlić z Ruchem Szensztackim, a na godzinę 930 zapraszamy na spotkanie Dziewczęcą Służbę Maryjną.
06. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zmiana tajemnic różańca świętego po mszy świętej o godzinie 900. Zaś w czasie mszy świętej o godzinie 1030 dzieci klas czwartych przeżywać będą rocznice I Komunii Świętej. Ofiary zebrane w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią na zakup tabernaculum.
07. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Św. s. Faustyny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
08. Dziękujemy również za ofiary indywidualne złożone na remont kościoła, w sumie 4 500 zł. Dziękujemy Mieszkańcom osiedla Metalowców z ulicami przyległymi oraz trzem rodzinom za ufundowanie XII, XIV i XV stacji Drogi Krzyżowej. Bóg zapłać!
09. Informujemy, że młodzież klas VII będzie mieć egzamin sprawdzający przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w sobotę 25 maja. Klasa VIIa o godzinie 1000, a klasa VIIb o godzinie 1100.
10. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Rodzicom Dzieci Komunijnych. Dziękujemy również za ofiary złożone na dary ołtarza w kwocie 2 000 zł. Ze środków tych zostanie zakupiony relikwiarz na relikwie św. Andrzeja Boboli. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulic: Stromej, Suchej i Kamiennej.
11. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.