1. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy alumna IV roku naszego Seminarium Duchownego w Tarnowie Rafała Sekułę, który będzie odbywał w dniach od 4 do 18 września praktykę duszpastersko-katechetyczną. Powitajmy go serdecznie i otoczmy modlitewnym wsparciem.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele diecezjalne. Po każdej mszy świętej zgodnie z apelem przewodniczącego Episkopatu Polski zostanie zebrana kwesta do puszek na pomoc Afgańczykom.

3. Najbliższa niedziela będzie niedzielą inwestycyjną. Niesprzyjająca pogoda niestety opóźniła znacznie nasze prace przy ogrodzeniu placu kościelnego, dlatego prosimy o wyrozumiałość w zaistniałej sytuacji.

4. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 900 zmiana tajemnic różańca świętego. Członkinie Róży św. Rity i św. Kingi oraz Członów Męskiej Róży św. Józefa zapraszamy na organizacyjne spotkanie oraz wyłonienie zelatorów poszczególnych Róż przed mszą świętą o godzinie 845 do Sali przy kawiarence w dolnym kościele.

5. W środę 8 września będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji. Poświęcenie ziarna siewnego po każdej mszy św. tj. o godzinie 600, 700 oraz 1800.

6. Powstała inicjatywa stworzenia grupy misyjnej wspierającej swoją modlitwą pracę misjonarzy, a przede wszystkim ks. bp. Mirosława Gucwę oraz kapłanów posługujących w jego diecezji. Ksiądz Biskup zaproponował również zainicjowanie grupy komunikującej się przez WhatsApp z możliwością przesyłania filmów i informacji o aktualnej sytuacji na misjach w Republice Środkowej Afryki. Wszystkich chętnych do stworzenia takiej grupy prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii po mszy świętej. Przygotujemy również skarbonkę, do której każdy, kto tylko będzie miał taką wolę będzie mógł złożyć ofiary pieniężne na wsparcie misji świętych w Afryce. Przy tej okazji informujemy, że ofiary składane na misje w pierwsze piątki miesiąca odprowadzane są do diecezji i nie możemy nimi samodzielnie dysponować. Stąd pomysł powyższego wsparcia dla diecezji księdza bp. Gucwy.

7. Zmiana tajemnic koronkowych w piątek o godz. 1800. W tym tygodniu będziemy się modlić w intencji Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Dzieci i Młodzieży z okazji rozpoczęcia nowego Roku Szkolnego, o światło Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo i zdrowie w realizacji ważnych zadań wychowania i edukacji. Po mszy świętej spotkanie dla grupy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.

8. W sobotę na mszę świętą o godzinie 700 zapraszamy do wspólnej modlitwy z Czcicielami Matki Bożej z Szensztatu. W czasie mszy świętej modlić się będziemy o pokój na świecie, szczególnie w Afganistanie i Republice Środkowoafrykańskiej.

9. Przypominamy, że w najbliższą sobotę 11 września z racji zbliżającego się święta Podwyższenia Krzyża Świętego organizowana jest piesza pielgrzymka do Krzyża na Górze Miejskiej o charakterze pokutnym i wynagradzającym z prośbą o ustanie pandemii i uchronienie od zachorowań. Rozpoczęcie mszą świętą w naszym parafialnym kościele o godzinie 900, następnie przejazd na parking pod domkami letniskowymi, skąd o godzinie 1100 wyruszymy drogą krzyżową pod krzyż. Wyjazd busa dla osób zapisanych o godzinie 1040 spod naszego kościoła. Do udziału we mszy świętej o godzinie 900 zapraszamy i zachęcamy wszystkich naszych parafian.

10. Bóg zapłać za ofiarę 500złotową, która wpłynęła na konto parafialne oraz trzy ofiary indywidualne: jedną 1000złotową oraz dwie 200złotowe na prace remontowe i budowę parkingu oraz ogrodzenia przy kościele. Za wszystkich ofiarodawców modlimy się w czasie mszy świętych zbiorowych w każdy piątek.

11. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom bloku przy ul. Piłsudskiego 80. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy Mieszkańcom bloku przy ul. Piłsudskiego 82, klatka I i II, mieszkania od 1 do 30.

12. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej oraz Gościa Extra z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej, w cenie 10zł.

13. W minionym tygodniu spośród podopiecznych naszego DPS odeszła do wieczności śp. Helena Iwanowicz. Polećmy jej nieśmiertelną dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.