X Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Dziękczynienia w Polsce. Ofiary złożone na tacę przekazane zostaną na cele parafialne. Przyszła niedziela będzie niedzielą inwestycyjną, składka zostanie przeznaczona na spłatę zobowiązań kredytowych oraz bieżące prace. Przy tej okazji informujemy, że zostały zdemontowane figury Matki Bożej i świętych apostołów Piotra i Pawła przed kościołem i oddane do renowacji. Niedługo powinniśmy przystąpić do wykonania parkingu i ogrodzenia kościoła od strony ulicy Lipowej.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy na katechezę parafialną po mszy świętej o godzinie 730, 900 w połączeniu ze zmianą tajemnic różańca świętego oraz po mszy świętej o godzinie 1030.
 3. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne wokół kościoła dziś o godzinie 1630,  a w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 1800. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
 4. Zakończenie oktawy Bożego Ciała we czwartek, 10 czerwca. Wieczorna Msza św. w naszym kościele, podobnie jak w roku ubiegłym, będzie sprawowana wówczas o godzinie 1700. Po Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów a następnie procesja wokół kościoła. Po procesji błogosławieństwo dzieci.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Mieszkańcom: ul. Piłsudskiego numery nieparzyste od. P. Pasionków do p. Twarogów; ul. Piłsudskiego i Witosa od DPS do ulicy Granicznej; bloku nr 1 i 2 przy ul. Fabrycznej za przygotowanie ołtarzy oraz ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 610zł. Służbie kościelnej i liturgicznej, Panom noszącym baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiatki i dzwoniącym oraz Służbie Maryjnej. Dziękujemy rodzicom za zadbanie o czynny udział dzieci w procesji.
 6. W piątek, 11 czerwca, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Procesja eucharystyczna i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godzinie 1800.Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na święto nie obowiązuje post.
 7. Zapraszamy do uczestnictwa w cotygodniowych nabożeństwach: poniedziałkowej nowennie do św. Stanisława Kostki, środowej nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czasie której będziemy się modlić w intencji Ojca Świętego oraz Biskupa Ordynariusza.
 8. We wtorek na wieczorną mszę świętą oraz spotkanie po jej zakończeniu zapraszamy uczniów klas VIII z Rodzicami.
 9. W piątek po wieczornej mszy świętej zmiana tajemnic koronkowych.
 10. Nabożeństwa Czerwcowe przez cały miesiąc w dni powszednie po Mszy św. o godzinie 1800, a w niedziele w połączeniu z nieszporami o godzinie 1630.
 11. W sobotę na spotkanie o godzinie 1000 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza.
 12. Bóg zapłać za ofiarę 100-złotową, która wpłynęła na konto parafialne z przeznaczeniem na cele parafialne oraz jedną ofiarę indywidualną w kwocie 300zł.
 13. Mieszkańcom ulicy Krakowskiej 2 dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Krakowskiej, numery nieparzyste do numeru 43.
 14. Zachęcamy do nabywania bieżącej prasy katolickiej oraz obrazów św. Józefa.
 15. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją modlitwą, obecnością i życzeniami towarzyszyli naszym Księżom Jubilatom w ich ubiegłotygodniowym jubileuszowym dziękczynieniu za dar kapłaństwa.