1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na cele diecezjalne. Ofiarami składanymi w przyszłą niedzielę będziemy wspierać inwestycje parafialne.
 2. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Będziemy modlić się przez trzy kolejne niedziele od godziny 1300 do 1700 zapraszając do przewodniczenia modlitwie poszczególne rejony naszej parafii. W najbliższą niedzielę porządek adoracji będzie następujący:
  1300-1400: mieszkańcy Słopnic, Suchej, Lipowego, ul. Lipowej, ul. Łokietka;
  1400-1500: mieszkańcy ul. Krakowskiej od ronda do P. Kubowiczów po obu stronach i bloki: 2,10,12;
  1500-1600: mieszkańcy Roli, Skrudlaka, Biedówki, Podkamionnej i Wygonu;
  1600-1700: mieszkańcy Moczarek, ul. Tarnowskej, Bani, Bulandówki, Czachurówki, Bulandówki za ul. Graniczną;
 3. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkiniom Róży św. Stanisława Kostki. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży bł. Karoliny Kózkówny. Prosimy również o zgłaszanie się do przewodniczenia modlitwie różańcowej w kolejnych tygodniach pozostałe Róże Żywego Różańca.
 4. W piątek przypada Światowy Dzień Chorego, wszystkich chorych i starszych zapraszamy na specjalną mszę świętą z sakramentem namaszczenia na godzinę 1000. Od godziny 930 będzie możliwość spowiedzi świętej. Prosimy o umożliwienie wszystkim chorym wzięcia udziału w tej mszy świętej i zaoferowanie pomocy samotnym w przewiezieniu ich do kościoła.
 5. W piątek zmiana tajemnic koronkowych. W czasie mszy świętej o godzinie 1700 będziemy się modlić o miłosierdzie Boże dla wszystkich chorych, cierpiących i konających a także za posługujących im. Po wieczornej mszy świętej zapraszamy na kolejne spotkanie młodzież naszej parafii.
 6. W sobotę o godzinie 700 modlić się będziemy z Czcicielami Matki Bożej z Szensztatu za wszystkich konających. Na godzinę 1000 zapraszamy na spotkanie LSO oraz DSM. Na kolejną próbę zapraszamy również Członków parafialnego chóru oraz wszystkich pragnących się włączyć w jego działalność. Zapraszamy wszystkich, zarówno panie jak i panów i zachęcamy do zaangażowania się w tę formę modlitewnego zaangażowania. Kto śpiewa, dwa razy się modli, zatem osoby te będą mieć szczególną zasługę w niebie, a nasza modlitwa wspólnotowa zyska jeszcze bardziej na wartości.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy we wtorek pomogli w uprzątnięciu dekoracji bożonarodzeniowej. W sposób szczególny księżom Stanisławowi oraz Mateuszowi, panu Kościelnemu, panu Janowi Cichoniowi oraz lektorom. Przy tej okazji raz jeszcze dziękujemy wszystkim zespołom muzycznym oraz dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 2 za zaangażowanie się w liturgię mszy świętych oraz liczne koncerty kolęd i pastorałek w minionym już okresie liturgicznym.
 8. Dziękuję naszym kapłanom za ufundowanie nowego świecznika do głównego ołtarza. Dziękuję ofiarodawcom, którzy na cele parafialne złożyli dwie ofiary na kwotę 600 zł. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać.
 9. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom Sowlin Bulandówka za ulicą Graniczną. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom Sowlin Bania i Podkamionna.
 10. Zachęcamy do nabywania oraz lektury prasy katolickiej.