1. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi codziennie od poniedziałku do piątku rano o godzinie 700 i 900, a po południu o 1530 oraz 1800. W poniedziałek po wieczornej mszy świętej nauka stanowa dla Ojców, a we wtorek dla Matek. We wtorek po południu będzie okazja spowiedzi świętej od godziny 1500 do 1630 i wtedy wyjątkowo będzie sprawowana msza święta o godzinie 1630. Po niej dalsza część spowiedzi od 1715 do 1800. Na mszę świętą o godzinie 900 we wtorek zapraszamy wszystkich chorych i starszych. Pół godziny wcześniej będzie okazja spowiedzi świętej dla nich. Zakończenie rekolekcji w środę 9 marca. Szczegółowy program znaleźć można w gablocie parafialnej i na naszej parafialnej stronie internetowej. Wszystkich zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w rekolekcjach.
 2. Dzisiejsza niedziela kończy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Dziękujemy za ofiary złożone na cele parafialne. Następna niedziela będzie dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes, a po mszy świętej o godzinie 900 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali dziś i w każdą niedziele Wielkiego Postu bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 1200 oraz o godzinie 1600.
 4. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkiniom Róży św. Matki Teresy z Kalkuty. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Męskiej Róży św. Józefa. Prosimy też o zgłaszanie się do przewodniczenia codziennej modlitwie pozostałe Róże Żywego Różańca.
 5. We wtorek naszą modlitwą i życzliwością otaczać będziemy wszystkie Panie z racji ich święta. W sposób szczególny nasze modlitwy będziemy zanosić w czasie wieczornej mszy świętej.
 6. W czwartek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Świętego Józefa.
 7. W piątek zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które będą sprawowane po mszy świętej o godzinie 700, o godzinie 1630 oraz 1900. W czasie wieczornej mszy świętej modlitwa wspólna i zmiana tajemnic koronkowych.
 8. W sobotę w czasie mszy świętej o godzinie 700 będziemy modlić się do Matki Bożej z Szensztatu. A na godzinę 1000 zapraszamy LSO, DSM oraz Członków parafialnego Chóru.
 9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i w środę popielcową na pomoc Uchodźcom z Ukrainy. Dziękujemy również przeprowadzającym zbiórkę Strzelcom. W sumie zebrano 26 840zł i 25 euro. Jeszcze raz dowiedliście Państwo swojej solidarności z potrzebującymi i hojności, budząc w nas duszpasterzach uznanie, wdzięczność i dumę. Niech Pan Bóg Wam wynagradza i błogosławi.
 10. Dziękujemy za ofiarę 500 złotową wpłaconą na inwestycje parafialne oraz pewnej osobie za ufundowanie kompletu obrusów na Wielki Post do naszej świątyni. Bóg zapłać!
 11. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom ul. Willowej nr 4 i 5. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom ul. Willowej nr 2 i domy za willami.
 12. Limanowski Dom Kultury, kino „Klaps” serdecznie zaprasza na wyjątkowy film pt. „Cud w Guadalupe” opowiadający o sile wiary i Patronce naszych czasów. Film będzie grany w naszym limanowskim kinie w terminie od 4 do 17 marca. Dla grup zorganizowanych jest możliwość wyświetlenia filmu także w późniejszym terminie w godzinach dopołudniowych. Film przeznaczony jest dla osób od 12 roku życia. Zachęcamy do organizowania wyjść szkolnych dla uczniów szkoły podstawowej i szkół średnich.
 13. Polecamy wszystkim bieżącą prasę katolicką skierowaną zarówno dla starszych, jak i dla dzieci, zachęcamy do jej nabywania i lektury. Do nabycia są również baranki wielkanocne oraz paschaliki. Ofiary składane przy ich nabywaniu są naszym wsparciem dla działań diecezjalnej i parafialnej Caritas.