REMONT GÓRNEGO KOŚCIOŁA

PO REMONCIE – fotograficzne zestawienie prac remontowych przy Świątyni

01. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną – Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 1500 koronka do Bożego Miłosierdzia. Z racji dzisiejszego święta można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub przechowywanym w tabernakulum.
02. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Otoczmy modlitwą i wesprzyjmy pomocą wszystkich potrzebujących, szczególnie chorych, samotnych i starszych.
03. Jutro, tj. 8 kwietnia obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca. Uroczystość tę obchodzimy jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania się duchowej adopcji dziecka poczętego. Specjalne deklaracje znajdują się przy wejściu do kościoła, pod chórem. Każdy kto podejmie się tego dzieła proszony jest o złożenie wypełnionej deklaracji i przyniesienie jej w poniedziałek na mszę świętą. Uroczyste włączenie w dzieło duchowej adopcji będzie miało miejsce w czasie mszy świętej o godzinie 1800.
04. Od jutra przechodzimy na czas letni sprawowania mszy świętych, to znaczy, że msza święta wieczorna w dni powszednie będzie sprawowana o godzinie 1800. W związku z tym ulegają również zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna od poniedziałku do piątku (poza pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca) od godziny 1700-1750.
KANCELARIA PARAFIALNA
05. W środę na wieczorną mszę święta i spotkanie po jej zakończeniu zapraszamy Rodziców i Dzieci klas III, przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej.
06. W piątek w czasie mszy świętej o godzinie 1800 modlić się będziemy wspólnie z Kołami Koronkowymi o dobre przygotowanie dzieci klas III do I Spowiedzi i Komunii świętej i o umiłowanie Eucharystii w rodzinach naszej parafii.
07. W sobotę w czasie mszy świętej o godzinie 700 modlić się będziemy wspólnie z przedstawicielami Ruchu Szensztackiego.
08. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Stanisława Kostki. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży bł. Karoliny Kózka.
09. Trzecią Niedzielę Wielkanocną, 14 kwietnia, będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpocznie Tydzień Biblijny.
10. Ze względu na trwający remont górnego kościoła msze święte w tym tygodniu będą sprawowane również w dolnym kościele.
11. W przyszłym tygodniu w poniedziałek i wtorek 15 i 16 kwietnia będzie mieć miejsce peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów w Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Już dziś zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem peregrynacji zamieszczonym w gablocie parafialnej i do wzięcia w niej udziału.
12. Dziękujemy za ofiary złożone na inwestycje parafialne i na remont kościoła. W sumie zostało złożone 1 500 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
13. Dziękujemy Mieszkańcom Lipowego część I za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom Lipowego część II.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zbigniew Deszcz, śp. Helena Kasprzyk oraz śp. Stanisława Śliwa. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.