1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę. Jak w każdą pierwszą niedzielę są one przeznaczone na cele diecezjalne. Przyszła niedziela będzie niedzielą budowlaną. Przypada wówczas również Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji Parafialny Oddział Caritas będzie rozprowadzał po każdej mszy świętej chlebki miłosierdzia. Tradycyjna zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie” zostanie przeprowadzona w niedzielę 21 listopada.
 2. Przyszła niedziela będzie dniem naszego odpustu parafialnego. Msze święte będą celebrowane jak co roku o godzinach: 600, 730, 900, 1100 oraz 1700. Nie będzie mszy świętych o godzinie 1030 oraz 1200. Po mszy świętej o godzinie 900 zmiana tajemnic różańcowych. Kaznodzieją w tym dniu oraz sumistą odpustowym będzie ks. Prałat Wiesław Piotrowski – kustosz Bazyliki Limanowskiej i Dziekan naszego dekanatu. Uroczysta suma odpustowa będzie celebrowana o godzinie 1100 i uświetni ją Parafialna Orkiestra z Łososiny Dolnej. Po sumie – jeśli nie przeszkodzi nam pogoda – udamy się w procesji wokół kościoła. Zapraszamy do licznego udziału w naszym parafialnym święcie. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą.
 3. Przez cały miesiąc listopad o godzinie 1630 odmawiany jest różaniec z wypominkami za Zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Jak co tydzień zapraszamy na poniedziałkową nowennę do św. Stanisława Kostki oraz środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rano i wieczorem. W środę na nowennie będziemy się modlić w sposób szczególny za Ojca Świętego oraz Biskupa Ordynariusza.
 5. We czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości. W czasie wieczornej mszy świętej będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny polecając ją i wszystkie nasze społeczne sprawy Bożej Opatrzności.
 6. W piątek zmiana tajemnic koronkowych. W czasie wieczornej mszy świętej będziemy się modlić za dusze w czyśćcu cierpiące. Po mszy świętej spotkanie młodzieży. Serdecznie zapraszamy.
 7. Modlitwa członków Ruchu Szensztackiego w sobotę w czasie modlitwy różańcowej o godzinie 630 i mszy świętej o godzinie 700.
 8. Również w sobotę o godzinie 1000 zbiórka DSM oraz LSO.
 9. Bóg zapłać za trzy ofiary indywidualne złożone na potrzeby parafii w łącznej kwocie 700 zł oraz jedną wpłatę na konto parafialne na ten sam cel w kwocie 250 zł. W najbliższym tygodniu będziemy już zakładać metalowe przęsła w naszym przykościelnym ogrodzeniu oraz schody do nowego wejścia do plebanii.
 10. Mieszkańcom ul. Witosa 1 i 7 dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Witosa numery 3 i 9.
 11. Pamiętajmy w czasie nasilającej się epidemii o środkach bezpieczeństwa: dezynfekcji rąk, noszeniu maseczek oraz zachowywaniu odpowiedniego dystansu. Osoby przyjmujące Komunię Świętą na dłoń prosimy o podchodzenie w pierwszej kolejności do stopnia ołtarza. Nie zapominajmy również o osobach samotnych i starszych i starajmy się przychodzić im z pomocą w ich codziennych potrzebach.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp.: Cecylia Twaróg. Polećmy jej nieśmiertelną dusze Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki wieków Amen. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!