01. W naszej parafialnej wspólnocie przeżywamy dziś uroczystość I Komunii Świętej Dzieci klas III. Otoczmy je oraz ich rodziny naszą modlitwą, prosząc przez przyczynę Matki Najświętszej i naszego świętego Patrona o głębokie umiłowanie Jezusa, którego będą przyjmować wiernie w Eucharystii przez całe życie.
02. Wszystkich zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w połączeniu z wieczorną mszą świętą o godzinie 1800 w dni powszednie oraz o godzinie 1700 w niedziele. Szczególnie zachęcamy do udziału w nich dzieci i młodzież szkolną, a rodziców prosimy o zmobilizowanie ich do podjęcia się tego codziennego obowiązku. Zachęcamy również do podtrzymywania tradycji modlitwy przy kapliczkach przydrożnych i przydomowych. W tym tygodniu na codzienną mszę świętą i nabożeństwo majowe o godzinie 1800 zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne w ramach Białego Tygodnia.
Program tego tygodnia będzie następujący:
* Poniedziałek: Dzień wdzięczności rodzicom, wychowawcom i nauczycielom
* Wtorek: Przyjęcie do Szkaplerza i rozdanie medalików
* Środa: Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (dzieci przynoszą w tym dniu świece)
* Czwartek: Dzień wdzięczności za dar kapłaństwa i Eucharystii
* Piątek: Nabożeństwo 9 I piątków miesiąca, Komunia Święta wynagradzająca i kult NSPJ
* Sobota: Nabożeństwo I Sobót i Kult Niepokalanego Serca NMP/ Komunia wynagradzająca
03. Jutro będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji. Patronuje on również ks. Stanisławowi Treli. Pamiętajmy zatem w naszych modlitwach o jego osobie i posłudze w niedalekim Młynnem.
04. W piątek zapraszamy do modlitwy wspólnej z Kołami Koronkowymi w czasie mszy świętej o godzinie 1800. Modlić się będziemy o nowe powołania do służby Bożej, szczególnie z naszej parafii.
05. W sobotę o godzinie 700 będziemy się modlić z Ruchem Szensztackim, a na godzinę 1000 zapraszamy na spotkanie Dziewczęcą Służbę Maryjną oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.
06. Zmiana tajemnic różańca świętego w przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 900. Zaś w czasie mszy świętej o godzinie 1030 dzieci klas czwartych przeżywać będą rocznice I Komunii Świętej. Ofiary zebrane w przyszłą niedzielę przeznaczone zostaną, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca na potrzeby parafialne.
07. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkiniom Róży Św. Rity. Dziękujemy również dzieciom, które włączyły się w modlitwę różańcową i rodzicom, którzy im towarzyszyli. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Matki Teresy z Kalkuty.
08. Bóg zapłać za ofiarę 500 złotową, która wpłynęła na konto parafialne z przeznaczeniem na witraże.
09. W sobotę 20 maja organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Strachociny – miejsca urodzenia i kultu św. Andrzeja Boboli. Przewidywany koszt pielgrzymki, przy zapisanych 52 osobach wyniesie 65 zł. Zapisy w zakrystii do najbliższej soboty włącznie.
10. Młodzież klas VII będzie mieć egzamin sprawdzający przed przyjęciem sakramentu bierzmowania w sobotę 27 maja. Klasa VIIa o godzinie 1000, a klasa VIIb o godzinie 1100.
11. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Rodzicom Dzieci Komunijnych. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom Lipowego cz. II.
12. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.
13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Zofia Rosiek. Polećmy jej nieśmiertelną duszą Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.