1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza – światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, aby i w naszej wspólnocie Pan upodobał sobie młodych gotowych odpowiedzieć na Jego Powołanie. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. Dzieci klas III zakończyły Biały Tydzień. Dziękujemy Rodzicom za uczestnictwo wspólnie z dziećmi w codziennych nabożeństwach. Dziękujemy również Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 w Limanowej za książeczki z dedykacją, którymi Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor obdarowali wszystkie dzieci klas III na pamiątkę I Komunii Świętej. To piękny i niespotykany gest, za który również my, jako duszpasterze, jesteśmy wdzięczni. Dziś dzieci klas IV obchodzą rocznicę I Komunii Świętej. Życzymy im, aby każda kolejna rocznica pogłębiała ich miłość do Chrystusa Eucharystycznego i związek z Nim.
  3. Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w cotygodniowych nabożeństwach, których porządek zamieszczony jest w gablocie parafialnej, szczególnie do udziału w nabożeństwach majowych, sprawowanych w dni powszednie codziennie o godzinie 1800, a w niedziele o godzinie 1645.
  4. Jutro będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Diecezji. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  5. W piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie wieczornej mszy świętej z Kołami Koronkowymi. Wspólną modlitwę pragniemy ofiarować w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych oraz Młodzieży Maturalnej, wypraszając dla nich potrzebne łaski, wierność chrześcijańskim zobowiązaniom, a dla Młodzieży również o światło Ducha Świętego w wyborze życiowej drogi. Po wieczornej mszy świętej zapraszamy na spotkanie Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Młodzież z Parafialnej Grupy Apostolskiej.
  6. W sobotę w liturgii, będziemy obchodzić święto św. Macieja Apostoła. W czasie mszy świętej o godzinie 700 wspólnie z czcicielami Matki Bożej z Szensztatu będziemy się modlić w intencji ks. Mariana Wikara i ks. Stanisława Treli z okazji obchodzonych Imienin. Na godzinę 900 w tym dniu zapraszamy Chór Parafialny i wszystkich chętnych do włączenia się w jego tworzenie, zaś na godzinę 1000 zapraszamy Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz DSM.
  7. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkiniom Róży Św. Kingi. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członkinie Róży św. Rity.
  8. Zapraszamy do udziału w parafialnej pielgrzymce autokarowej do diecezjalnych sanktuariów: Królowej Różańca Świętego w Bochni, Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie oraz NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Wyjazd w sobotę 21 maja o godzinie 800, planowany powrót około godziny 1800. Koszt pielgrzymki 30 zł. Zapisy w zakrystii przy okazji codziennej mszy świętej. Zachęcamy i zapraszamy do udziału.
  9. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ul. Kwiatowej. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulicy Zadziele.
  10. Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.