01. Składamy podziękowania za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne w naszej parafii – Bóg zapłać wszystkim naszym ofiarodawcom! W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Po każdej mszy świętej zbierane będą wówczas ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
02. W przyszłą niedzielę odbędzie się również Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.
03. W piątek, w czasie wieczornej mszy świętej modlić się będziemy wspólnie z Kołami Koronkowymi prosząc o pomnożenie łaski wiary i pobożności w naszych rodzinach. Zmiana tajemnic koronkowych bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym, zaś po mszy świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich Członków Kół Koronkowych i Róż Żywego Różańca.
04. Również w piątek po wieczornej mszy świętej spotkanie Parafialnej Grupy Młodzieżowej. Zapraszamy wszystkich pragnących się włączyć w działalność tej grupy.
05. W sobotę 14 października Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów i wypraszajmy dla nich wszelkie potrzebne łaski do realizacji ich odpowiedzialnego zadania kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia. Pamiętajmy również w modlitwie o naszych zmarłych nauczycielach i wychowawcach.
06. W sobotę w czasie mszy świętej o godz. 700 zachęcamy do modlitwy wspólnej z Ruchem Szensztackim w intencji ks. Tadeusza Śmierciaka z okazji zbliżających się imienin.
07. Lektorów, ministrantów i aspirantów oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną zapraszamy na spotkanie o godzinie 1000. Zachęcamy również uczniów i uczennice klas III – VIII do zaangażowania się w działalność tych grup.
08. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny codziennie o godzinie 1630, zaś w niedzielę po mszy świętej o godzinie 730.
09. Pod chórem znajdują się blankiety Kart Członkowskich Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. To bardzo ważna modlitwa w intencji tych, którzy nieustannie wyczekują naszej modlitewnej pomocy, dlatego szczególnie gorąco zachęcamy do włączenia się w to apostolstwo.
10. Martwi nas mała liczba wiernych, dzieci i młodzieży w codziennej modlitwie różańcowej. Dlatego apelujemy i zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej świątyni.
11. Bóg zapłać za trzy ofiary 200 zł złożone na stacje Drogi Krzyżowej oraz na potrzeby parafii.
12. Dziękujemy Mieszkańcom ul. Fabrycznej nr 2 za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Fabrycznej pozostała część.
13. Zbliża się miesiąc modlitwy za Zmarłych. Przy wejściu do kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i listopadowe. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny, o której mają być wymieniani Zmarli w czasie niedzielnej modlitwy. Wypominki można składać w zakrystii, kancelarii lub u naszych kapłanów.
14. Ochotnicza Straż Pożarna w Łososinie Górnej ogłasza nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dla młodzieży w wieku od 13 do 18 roku życia. Pierwsza zbiórka odbędzie się w budynku remizy OSP Łososina Górna w dniu 14 października o godzinie 1600. Zaproszenie wraz z rodzicami. Więcej informacji pod numerem tel. 509 235 092.
15. Na koniec bardzo serdecznie dziękujemy nowożeńcom, którzy pobierali się wczoraj poza naszą parafią, a którzy w piątek dostarczyli na naszą plebanię weselne ciasto pragnąc się podzielić z nami swoją radością. Dziękujemy i życzymy wszelkiego dobra oraz obfitości Bożych łask we wspólnym życiu małżeńskim. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy przy okazji podobnych okoliczności również dzielą się z nami nie tylko swoją radością, ale i smakołykami. To dla nas wielkie gesty życzliwości i przynależności do wspólnoty. Bóg zapłać!
16. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.