XIX Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań kredytowych oraz na inwestycje parafialne. Aktualnie wykonywane są prace wykończeniowe przy parkingu, z którego można już korzystać. Po niedzieli rozpoczną się prace przy ogrodzeniu naszego kościoła.
 2. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w Krakowie i Tarnowie.
 3. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
  – w poniedziałek – św. Teresą Benedyktę od Krzyża, patronkę Europy
  – we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  – w środę – św. Klarę, dziewicę
  – w sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
 4. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godziny 1700 do 1800.
  W poniedziałek na nowennę do św. Stanisława Kostki, w środę nowennę do MBNP a w piątek  na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 5. W piątek na wieczornej Mszy świętej będziemy się modlić wspólnie z członkami Kół koronkowych w intencji Ks. Proboszcza z okazji pierwszego roku proboszczowania. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i zamiana tajemnic koronkowych na zakończenie popołudniowej adoracji o godz. 1745.
 6. W sobotę zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 630 oraz Mszę św. wraz z czcicielami Matki Bożej z Szenszatu. Msza św. będzie ofiarowana za śp. Michalinę Król – mamę ks. Mariusza.  
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwane również Świętem Matki Bożej Zielnej. Po każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.  
 8. Bóg zapłać srebrnym jubilatom za ofiarę indywidualną w kwocie 2000 zł na cele inwestycyjne w naszej parafii.
 9. Dziękujemy mieszkańcom ulicy Piłsudskiego blok nr 74, klatka III i IV za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Msza św. w ich intencji będzie celebrowana 18 sierpnia o godz. 1800 podczas Nowenny do Matki Bożej. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy mieszkańcom ul. Piłsudskiego blok nr 76.
 10. Spotkanie Grupy limanowskiej przed Pieszą Tarnowską Pielgrzymką na Jasną Górę, odbędzie się dzisiaj o godz. 1700 w Domu Pielgrzyma przy Bazylice limanowskiej. 
 11. W tym roku o przygotowanie wieńca żniwnego i zaprezentowanie go podczas wrześniowego odpustu w Bazylice limanowskiej, prosimy mieszkańców ulicy Piłsudskiego – blok 74 i 76. 
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej oraz do nabywania obrazów św. Józefa.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Katarzyna Bulanda. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.