REMONT GÓRNEGO KOŚCIOŁA

01. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą inwestycyjną. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na ten cel. Informujemy, że został ukończony remont zakrystii i pomalowane zostało sklepienie prezbiterium. Rozpoczęły się prace przy posadzce. Ostateczne ukończenie remontu prezbiterium będzie zależało od terminu wykonania mozaiki ceramicznej na ścianie ołtarza. W dalszej kolejności zostanie przeniesiona tymczasowa zakrystia do zakrystii właściwej, wyburzona ściana od kaplicy Anioła Stróża i rozpoczną się prace w pozostałej części kościoła.
02. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Diecezjalne Święto Rodziny. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii Księdza Misjonarza, który wygłosi Słowo Boże, a po zakończeniu mszy będzie rozprowadzał pamiątki misyjne. Dochód z ich sprzedaży będzie naszym wsparciem dla jego pracy misyjnej.
03. Nadchodzący tydzień obfituje we wspomnienia liturgiczne:
  • We wtorek wspominać będziemy św. Barnabę, apostoła
  • W środę bł. Romana Sitkę, prezbitera i Towarzyszy męczenników
  • W czwartek św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • W piątek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
04. W piątek w czasie mszy świętej o godzinie 1800 modlić się będziemy z Kołami Koronkowymi o nowe święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii. Przed rozpoczęciem mszy świętej zmiana tajemnic koronkowych.
05. W sobotę w czasie mszy świętej o godzinie 700 będziemy się modlić z Apostolstwem Dusz Czyśćcowych za śp. Ks. Prałata Jana Bukowca oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.
06. W sobotę również przypada 12 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża. Módlmy się aby Biskup Andrzej prowadził nasz kościół diecezjalny w imieniu Chrystusa, uświęcał go sprawując sakramenty i rządził nim zgodnie z wolą Bożą.
07. Zapraszamy do uczestnictwa w cotygodniowych nabożeństwach. Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc w dni powszednie o godzinie 1800.
08. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Matki Teresy Benedykty od Krzyża. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Moniki, czyli Rodziców Dzieci pierwszokomunijnych.
09. Dziękujemy fundatorom XII stacji Drogi Krzyżowej za złożenie całości kwoty na jej wykonanie oraz Fundatorce stacji V za wpłacenie kolejnej transzy na ten cel. Dziękujemy także kolejnym ofiarodawcom, którzy na zakup tabernaculum złożyli 500 zł. Bóg zapłać wszystkim!
10. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ulicy Lipowej. Troskę o czystość kościoła w bieżącym tygodniu powierzamy Mieszkańców ul. Łokietka.
11. Wiosenny Dzień Zmarłych w Limanowej zaplanowany jest na 15 czerwca.
O godzinie 1715 z Bazyliki wyruszy procesja na cmentarze, a o godzinie 1800 w kaplicy na cmentarzu komunalnym sprawowana będzie Msza Święta.
12. Informujemy, że z braku dostatecznej ilości chętnych zostaje odwołana Pielgrzymka Śladami Bożego Miłosierdzia i bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Podlasie i Litwę.
13. Z uwagi na złe warunki pogodowe czyszczenie parkingów z dnia 04 czerwca 2024r. zostało przeniesione na 11 czerwca – wtorek w godzinach od 700-1300. Sprzątanie na osiedlu Piłsudskiego przez Centrum Utrzymania Obiektów Miejskich, będzie prowadzone przy blokach 74,76,78 tj. od wiaty śmietnikowej 74-76 do wiaty śmietnikowej 76-78 po obu stronach drogi. Prosimy o przeparkowanie pojazdów na inną część parkingu i dziękujemy za wyrozumiałość.
14. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.