01. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

02. Jutro Poniedziałek wielkanocny. Składka z tego dnia zostanie przeznaczona na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

03. Trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które będziemy obchodzić w następną niedzielę 16 kwietnia. Nowenna będzie sprawowana codziennie przed wieczorną mszą świętą do soboty włącznie. Dzieci prosimy o przyniesienie skarbonek z jałmużną wielkopostną na msze święte w przyszłą niedzielę.

04. We środę biskup Andrzej Jeż udzieli w naszym kościele sakramentu bierzmowania młodzieży klas ósmych. Na ostatnie spotkanie przed przyjęciem tego sakramentu zapraszamy młodzież oraz ich rodziców we wtorek na wieczorną mszę świętą o godzinie 1700. Módlmy się, aby młodzi umocnieni darami Ducha Świętego stawali się dojrzałymi świadkami Chrystusa.

05. Z racji bierzmowania środowa msza święta wieczorna z przyjętą na nią intencją będzie sprawowana o godz. 1800.

06. W piątek w oktawie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

07. W sobotę 15 kwietnia przypada Diecezjalne Święto Caritas. W niedzielę po każdej mszy świętej będzie prowadzona zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

08. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godzinie 1500 zapraszamy na nabożeństwo i koronkę do Bożego Miłosierdzia.

09. Dziękujemy za wielorakie wsparcie dla parafii i parafian oraz zaangażowanie w liturgię Wielkiego Tygodnia, szczególnie za:
Wpłaty finansowe, z których zostały przygotowane świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących oraz nagrody w konkursie palm. Pani Janinie Szewczyk za ofiarę 500 zł na cele parafialne.
Panu Adamowi Dutkowi za ufundowanie paschału.
Członkom Parafialnego Oddziału Caritas za wydanie paczek.
Ofiary złożone na zakup kwiatów, pomoc w ich zakupieniu i przywiezieniu.
Ks. Mateuszowi Kaźmierkowi oraz przedstawicielom parafii za projekt i przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz ich wykonanie.
Parafialnemu chórowi i panu Organiście za prowadzenie nabożeństw drogi Krzyżowej, oprawę liturgii mszy świętych i triduum sacrum, Panom Zbigniewowi i Robertowi oraz księdzu Mateuszowi za przygotowanie i śpiew Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek, a także włączanie się w liturgię Triduum Sacrum.
Liturgicznej Służbie Ołtarza i jej opiekunowi Ks. Mariuszowi za przygotowanie asyst oraz komentarzy wielkotygodniowych uroczystości, Dziewczęcej Służbie Maryjnej i jej Opiekunce za włączenie w adorację i liturgię wielkotygodniową.
Panu kościelnemu oraz panu organiście za ofiarne włączenie się w przygotowania i obchody Wielkiego tygodnia oraz Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii za posługę chorym oraz pomoc w rozdzielaniu Komunii Świętej w naszym kościele.
Kapłanom, za posługę w konfesjonale, przewodniczenie liturgii Triduum paschalnego oraz posługę słowa.
Strażakom z OSP oraz Strzelcom za asystę przy Grobie Pańskim.
Gabrieli Gniadek za redagowanie naszego parafialnego Facebooka.
Wszystkim, którzy włączyli się w adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum

10. Dziękujemy Mieszkańcom Słopnic część I za posprzątanie kościoła. Troskę o piękno naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom Słopnic część II oraz Zamieścia.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. : Bernard Bartosz, Stanisława Zimirska, której pogrzeb odbędzie się we wtorek 11 kwietnia o godzinie 1200 oraz Sylwester Witek, którego pogrzeb odbędzie się również we wtorek 11 kwietnia o godzinie 1400. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Życzenia Wielkanocne