VI Niedziela Wielkanocna, 9 maja 2021r.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na spłatę zobowiązań kredytowych oraz aktualne inwestycje parafialne.
 2. Zakończyliśmy Biały Tydzień Dzieci Pierwszokomunijnych. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w uroczystości I Komunii Świętej i w Białym Tygodniu: Rodzicom, Wychowawczyniom, Paniom sprzątającym i strojącym kościół, Kapłanom za posługę w konfesjonale, celebrowane msze święte i wygłoszone słowo, szczególnie księdzu Mariuszowi Królowi za zaangażowanie i obecność na wszystkich etapach przygotowania i przeżywania tej Uroczystości, Panu Organiście i Panu Kościelnemu. Dzieciom i ich Rodzicom dziękujemy za ofiary złożone na wsparcie misji katolickich w świecie oraz dary ołtarza: akolitki, nowy ornat przeznaczony na celebracje eucharystyczne oraz stroje liturgiczne lektorów. Bóg zapłać!
 3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. Zapraszamy na procesje błagalne w poniedziałek, wtorek i środę na godzinę 17:30. Jutro będziemy modlić się o wzrost zasiewów, we wtorek o uświęcenie pracy ludzkiej, a w środę za głodujących. Za pobożne uczestnictwo w publicznej celebracji z modlitwą o urodzaje zorganizowanej w tych dniach można zyskać odpust zupełny.
 4. Nabożeństwa majowe z czytanką i Komunią Świętą będą sprawowane codziennie o godzinie 17:30, a po nich będzie celebrowana wieczorna msza święta. Zapraszamy wszystkie dzieci szkoły Podstawowej, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne. Prosimy, aby ubiegłotygodniowym zwyczajem dzieci zajmowały miejsca w pierwszych ławkach i włączały się w śpiew litanii, tak jak pięknie czyniły to przez ubiegły tydzień. Niech nasza świątynia rozbrzmiewa coraz bardziej głosem dzieci, gdyż ich modlitwa najbardziej podoba się Panu Bogu.
 5. W środę na nabożeństwo majowe i wieczorną mszę świętą zapraszamy Uczniów klas VII wraz z Rodzicami, a po mszy świętej na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 6. W piątek w połączeniu z nabożeństwem majowym rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, a w czasie mszy świętej wieczornej modlić się będziemy z Kołami koronkowymi. Po mszy świętej comiesięczna zmiana tajemnic koronkowych.
 7. W sobotę na godzinę 10:00 zapraszamy liturgiczną Służbę Ołtarza oraz chłopców ze wszystkich klas szkoły podstawowej pragnących włączyć się w posługę ministranta lub lektora. Szczególnie zapraszamy chłopców klas III, którzy przyjęli I Komunię Świętą.
 8. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Prosimy zatem o zabranie w najbliższym tygodniu palm wielkanocnych z naszego kościoła i dziękujemy wszystkim, którzy je przygotowali. W przyszłą niedzielę przypada również 28. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Będziemy dziękować Panu Bogu za naszą świątynię, za tych, którzy na różny sposób trudzili się przy jej budowie i przez cały czas dbają o jej utrzymanie i piękno. Będziemy też prosić, o błogosławieństwo dla tego świętego miejsca i całej gromadzącej się w nim Wspólnoty. Swoje imieniny będzie obchodził wówczas ks. bp Andrzej Jeż. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Pasterzu.
 9. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele parafialne: jedną ofiarę wpłaconą na konto parafialne w kwocie 300zł, cztery ofiary indywidualne w łącznej kwocie 380zł oraz dwie ofiary na misje – 300zł., w tym jedna ofiara dwustuzłotowa od Ruchu Szensztackiego.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do zaangażowania się w liturgię mszy świętych przez czytanie czytań i śpiew psalmów międzylekcyjnych. Zachęcamy również wszystkich niezdecydowanych do tej pory. Niech nasz wspólnotowy udział w każdej mszy świętej, zarówno w niedziele jak i w dni powszednie będzie jeszcze bardziej aktywny i piękny.
 11. Mieszkańcom ulicy Węgrzynowicza dziękujemy za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła oraz za ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 450zł. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 9 lipca o godzinie 7:00. Dziękujemy także panu Wiesławowi Czamara za skoszenie trawnika wokół kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ulicy Lipowej.
 12. Zachęcamy do nabywania obrazów św. Józefa oraz bieżącej prasy katolickiej.