Składamy podziękowania za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne w naszej parafii – Bóg zapłać wszystkim naszym ofiarodawcom! W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Po każdej mszy świętej zbierane będą wówczas ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W przyszłą niedzielę odbędzie się również Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

Pamiętajmy o cyklicznych nabożeństwach: poniedziałkowej nowennie do św. Stanisława Kostki, środowej nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rano i wieczorem oraz nabożeństwie do św. Michała Archanioła we wtorek o godzinie 1630 i piątkowym nabożeństwie do Bożego Miłosierdzia.

W piątek 14 października Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów i wypraszajmy dla nich wszelkie potrzebne łaski do realizacji ich odpowiedzialnego zadania kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia. Pamiętajmy również w modlitwie o naszych zmarłych nauczycielach i wychowawcach.

Również w piątek, w czasie wieczornej mszy świętej modlić się będziemy wspólnie z Kołami Koronkowymi prosząc o pomnożenie łaski wiary i pobożności w naszych rodzinach. Zmiana tajemnic koronkowych bezpośrednio po nabożeństwie różańcowym, zaś po mszy świętej zapraszamy młodzież na cotygodniowe spotkanie.

W sobotę w czasie mszy świętej o godz. 700 zachęcamy do modlitwy wspólnej z Apostolstwem Pomocy Duszom Czyśćcowym. Naszą modlitwą obejmować będziemy w tym dniu również ks. prałata Jana Bukowca.

Lektorów, ministrantów i aspirantów oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną zapraszamy na spotkanie o godzinie 1000.

Martwi nas mała liczba wiernych, dzieci i młodzieży w codziennej modlitwie różańcowej. Dlatego apelujemy i zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w naszej świątyni.

Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę na cele parafialne w kwocie 100 euro oraz trzem ofiarodawcom indywidualnym za złożenie ofiar w łącznej kwocie 550 zł.

Dziękujemy Mieszkańcom ul. Piłsudskiego i Witosa od DPS do ul. Granicznej za posprzątanie i udekorowanie kościoła. Troskę o piękno i przystrojenie naszej świątyni na najbliższy tydzień powierzamy Mieszkańcom ul. Fabrycznej nr 1.

Zbliża się miesiąc modlitwy za Zmarłych. Przy wejściu do kościoła znajdują się kartki na wypominki roczne i listopadowe. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny, o której mają być wymieniani Zmarli w czasie niedzielnej modlitwy. Wypominki można składać w zakrystii, kancelarii lub u naszych kapłanów.

W sobotę upływa termin zgłaszania kandydatów do Nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.