01. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Słowa Bożego. Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego w naszych rodzinach. Przyszła niedziela będzie Światowym Dniem Chorych na Trąd.
02. Dziś przypada Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy z okazji ich święta zdrowia, Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask na każdy dzień.
03. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli o godzinie 1630 oraz do udziału w wieczornej mszy świętej. Szczególne zaproszenie kierujemy do rodziców i młodzieży klas ósmych, dla których udział w wieczornej mszy świętej będzie kolejnym etapem przygotowania do sakramentu bierzmowania.
04. W czwartek również przypada 10. rocznica świeceń biskupich ks. Stanisława Salaterskiego, biskupa pomocniczego. Otoczmy jego posługę naszą modlitewną pamięcią.
05. W piątek przypada Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce, a w sobotę Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
06. Wracamy do praktyki sprawowania nabożeństwa Drogi Krzyżowej w ostatni piątek miesiąca. Nabożeństwo to będzie sprawowane o godzinie 1630 i prowadzone będzie przez Koła Koronkowe.
07. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godzinie 1200 oraz po jej zakończeniu będą kolędować dzieci z Przedszkola nr 2. Zaś o godzinie 1500 zostanie powtórzony koncert kolęd w wykonaniu scholi parafialnej z towarzyszeniem orkiestry. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym koncercie, będzie to nasze parafialne pożegnanie żłóbka. Po koncercie będzie można złożyć ofiary na potrzeby parafialnej scholi.
08. Zapraszamy do udziału w cyklicznych nabożeństwach oraz w codziennej modlitwie różańcowej o 1630. Za jej prowadzenie dziękujemy Członkom Róży św. Matki Teresy z Kalkuty, a o przewodniczenie jej w najbliższym tygodniu prosimy Członków Róży św. Siostry Faustyny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian.
09. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne. W sumie zebraliśmy 14 370 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać za indywidualną wpłatę na inwestycje parafialne w kwocie 200 zł.
10. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom Sowlin Bulandówka za ul. Graniczną. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom Sowlin Bania i Kamionna.
11. Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom za życzliwe przyjęcie oraz za złożone ofiary. Część tych ofiar każdy z kapłanów przekaże na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, Domu Księży Emerytów w Tarnowie, zryczałtowany podatek od przychodów osiąganych w parafii odprowadzany przez duchownych do Urzędu Skarbowego oraz obowiązkowy ZUS z racji pracy w parafii, w sumie ok. 10 tys. zł. Dziękujemy raz jeszcze.
12. W najbliższą niedzielę odbywać się będzie kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku z kolejną prowokacją polegającą na wystawieniu na licytację obrazu tzw. „Matki Boskiej kermitowskiej”, na którym w miejsce Pana Jezusa zamieszczono maskotkę żaby z popularnego kiedyś Muppet Show, decyzją naszej parafialnej rady zwracamy się do organizatorów tego wydarzenia w Limanowej z prośbą i żądaniem, aby nie ustawiać wolontariuszy z puszkami na terenie naszego kościoła. Pragniemy, aby był to nasz wyraźny sprzeciw wobec takich prowokacji, których w ostatnich latach jest coraz więcej. Autorzy tego pomysłu mieli przecież pełną świadomość celu swojego działania, a organizatorzy przyjmując taki fant na aukcję wyrazili w ten sposób swoją aprobatę dla szydzenia z naszych uczuć religijnych. Jest to niezrozumiałe wobec faktu, że przez lata akcja ta wyrastała praktycznie na terenie kościołów i parafii w całej Polsce. Nie możemy bezczynnie zgadzać się na takie akty profanacji. Dlatego prosimy o przyjęcie ze zrozumieniem naszej decyzji, która nie jest wymierzona w ideę, czy czyjąkolwiek osobę, ale jest aktem protestu wobec nieuzasadnionej agresji wobec kościoła i wizerunku Matki Najświętszej.
13. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.