1. Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Posty zwaną Laetare – Raduj się, Jerozolimo. Jest to również niedziela synodalna. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali dziś po mszy świętej o godzinie 1200 i o godzinie 1600 oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 730, 1630 oraz 1900. Dziękujemy członkom Zespołu Misericordes za piątkową celebrację Drogi Krzyżowej Ślad losu. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego nabożeństwa.
 2. Zapraszamy do udziału w pozostałych cotygodniowych nabożeństwach Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Stanisława Kostki. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży Świętej Rodziny.
 3. Od jutra zaczną się trzydniowe wielkopostne rekolekcje szkolne. Nauki i nabożeństwa rekolekcyjne będą się odbywać od poniedziałku do środy w następujących godzinach:
  dla uczniów Zespołu Szkół nr 1 o godzinie 800
  dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2:
  * dla klas I-IV o godzinie 1030
  * dla uczniów klas V-VIII o godzinie 1130.
  Prosimy dzieci i młodzież o obowiązkowy udział w rekolekcjach, a rodziców prosimy o dopilnowanie, aby ich dzieci nie zwalniały się z tego obowiązku.
 4. We czwartek na wieczorną mszę świętą i zebranie po jej zakończeniu zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny.
 5. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą świętą oraz we czwartek i piątek od godziny 1600 do 1700. We czwartek na pierwszopiątkową spowiedź zapraszamy uczniów szkoły podstawowej. Bardzo prosimy aby dzieci i młodzież skorzystały z możliwości spowiedzi w tym właśnie dniu, ponieważ połowa kapłanów z racji prowadzonych rekolekcji poza parafią oraz obowiązków duszpasterskich w Młynnem będzie nieobecna w parafii. Prosimy również pozostałych parafian o korzystanie z możliwości spowiedzi w ciągu tygodnia i w czwartek przed I piątkiem. W piątek wynagradzające nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 600, 700 i 1700. Wspólna modlitwa Arcybractwa Serca Jezusa Konającego i Matki Boskiej Bolesnej o godzinie 630. W pierwszy piątek naszymi ofiarami wspierać będziemy misjonarzy i misje katolickie w świecie. W sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 600 i 700 oraz o 1630. Fatimski Różaniec wynagradzający o godzinie 630. Z racji spowiedzi pierwszopiątkowej kancelaria parafialna we czwartek i piątek będzie nieczynna.
 6. Jak co miesiąc udamy się z posługą do chorych. Ze względu na późniejsze spowiedzi w dekanacie oraz nabożeństwa Wielkiego Tygodnia, będzie to również spowiedź przedświąteczna dla chorych. Prosimy zgłaszać wszystkich pragnących skorzystać z posługi sakramentalnej do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. W sobotę na spotkanie o godzinie 1000 zapraszamy DSM oraz LSO.
 8. Dziękujemy za ofiary złożone na wsparcie Ukrainy: Członkowie Ruchu Szensztackiego złożyli na ten cel 800 zł, ofiarodawcy indywidualni złożyli cztery ofiary w kwocie 400 zł. Dziękujemy również za ofiary indywidualne na ogrzewanie kościoła i inwestycje parafialne, w sumie trzy ofiary w łącznej kwocie 800 zł. Dziękujemy również wszystkim, którzy wsparli przygotowanie paczek dla Ukrainy: Dyrekcji, Pracownikom i Podopiecznym DPS za przygotowanie trzech paczek, Dyrekcji, Nauczycielom, Pracownikom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 za przygotowanie 2 paczek, pewnej osobie za przygotowanie również 2 paczek, Dyrekcji, Pracownikom i podopiecznym Przedszkola Nr 2, Firmie Partner oraz p. Lucynie Talar. Bóg zapłać wszystkim za udzielone wsparcie.
 9. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ul. Dębowej. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom ul. Tarnowskiej od 2-10, ul. Skrudlak, Rzecznej i Moczarki.
 10. Przy wejściu do kościoła można nabyć baranki i świece wielkanocne oraz bieżącą prasę katolicką.