01. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji można nabyć „chlebki miłosierdzia”, a uzyskany dochód zostanie przeznaczony na diecezjalne wsparcie ubogich.
02. Przyszła niedziela jako ostatnia niedziela roku liturgicznego będzie uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to także święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Ponadto przypada wtedy Światowy Dzień Młodzieży oraz Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
03. W liturgii bieżącego tygodnia będziemy wspominać:
w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
we wtorek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
we środę – św. Cecylię – dziewicę i męczennicę
w piątek – św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
04. Św. Cecylia jest patronką muzyki kościelnej, chórów oraz organistów, z tej racji najserdeczniejsze życzenia składamy Panu Organiście, Chórom: Bel Canto i Velato oraz parafialnej scholce, aby swoją posługą przyczyniali się do większej chwały Bożej oraz upiększali naszą wspólną liturgię, wyjednując dla siebie i dla całej naszej wspólnoty obfitość Bożego błogosławieństwa.
05. We czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli o godzinie 1600.
06. Zachęcamy do udziału w codziennym różańcu połączonym z wypominkami za Zmarłych. Przez cały miesiąc listopad modlimy się wypominkami listopadowymi, natomiast wypominkami rocznymi będziemy modlić się tradycyjnie od pierwszej niedzieli grudnia do ostatniej niedzieli listopada przyszłego roku.
07. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii w kwocie 9 730 zł.
08. Dziękujemy również wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli w naszej parafialnej uroczystości odpustowej: Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Ceremoniarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Panom Kościelnemu i Organiście, Orkiestrze Parafialnej z Łososiny Górnej, chórowi Bel Canto, OSP z Łososiny Górnej, pocztom sztandarowym, Paniom, które przygotowały feretrony i zakupiły stroje do ich noszenia, osobom, które uporządkowały teren przykościelny i teren przy plebanii, osobom, które pomogły w porządkach na plebanii oraz upiekły ciasta dla podjęcia gości, przede wszystkim kapłanów oraz orkiestry. Wszystkim modlącym się z nami w tym uroczystym dniu wyrażamy naszą wdzięczność.
09. Bóg zapłać Mieszkańcom ulic: Zacisze, Miłej i Wierzbowej za posprzątanie i udekorowanie naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na cele parafialne w kwocie 470 zł. Msza święta w ich intencji będzie sprawowana 22 listopada o godzinie 1700. W tym tygodniu prosimy o podjęcie się troski o nasz kościół Mieszkańców ulicy Metalowców.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury cotygodniowej prasy katolickiej.