PO REMONCIE – fotograficzne zestawienie prac remontowych przy Świątyni

01. Przeżywamy Niedzielę Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Po mszy św. o godz. 1200 i południowych Gorzkich Żalach rozstrzygnięcie konkursu Palm. Po południu Gorzkie Żale o godzinie 1600.
02. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona corocznie 25 marca, w tym roku z powodu Wielkiego Tygodnia jest przeniesiona na 8 kwietnia, po Oktawie Wielkanocnej.
03. Parafialna spowiedź święta będzie jutro, tj. w poniedziałek, od godziny 830 do 1200, z półgodzinną przerwą od 1000 do 1030 oraz po południu od 1400 do 1800 z półgodzinną przerwą od 1630 do 1700. W pozostałe dni spowiadać będziemy poza parafią, dlatego nie będzie możliwości spowiedzi w naszej parafii poza poniedziałkiem. Bardzo prosimy respektować wyznaczony dzień i godziny spowiedzi świętej podobnie jak przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy nasi parafianie bardzo przykładnie korzystali ze spowiedzi w wyznaczonym dniu.
04. Również w poniedziałek od godziny 800 do 1300 wydawane będą paczki z pomocą świąteczną dla osób chorych, samotnych i potrzebujących wsparcia.
05. We wtorek przypada Dzień Modlitw za Więźniów.
06. Przed nami uroczyste Triduum Paschalne, którego obchód jest sercem roku liturgicznego i źródłem wszelkich innych celebracji liturgicznych. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.
07. W Wielki Czwartek na godzinę 1000 zapraszamy lektorów i ministrantów. Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana tylko wieczorem o godzinie 1800. Po jej zakończeniu nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godziny 2200.
08. W Wielki Piątek Kościół nie celebruje mszy świętej. Adoracja w Ciemnicy od godziny 600 do wieczornego nabożeństwa o godzinie 1800. Droga Krzyżowa będzie celebrowana o godzinie 800 oraz po południu o godzinie 1700. O godzinie 1500 będzie nabożeństwo i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Obrzędy liturgii Wielkiego Piątku rozpoczną się o godzinie 1800 a po nich przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Następnie ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali, adoracja krzyża oraz adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 2400. Ofiary zbierane przy okazji adoracji krzyża i przy grobie Pańskim przeznaczone będą na miejsca kultu w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje wszystkich wiernych abstynencja od pokarmów mięsnych i post ścisły. Tradycyjnie od pokarmów mięsnych powstrzymujemy się aż do rezurekcji Zmartwychwstania Pańskiego.
09. W Wielką Sobotę adoracja od godziny 600. Poświecenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny, począwszy od godziny 800 do godziny 1200.
10. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 1900. Prosimy wszystkich uczestniczących o przyniesienie ze sobą na tę liturgię paschalików lub świec.
11. Rezurekcja będzie celebrowana w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godzinie 600. Nie będzie mszy świętej o godzinie 730. Pamiętajmy, że w nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegary na czas letni.
12. W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą sprawowane według zwykłego porządku niedzielnego.
13. Zapraszamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży św. Andrzeja Boboli. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży św. Kingi.
14. Bóg zapłać ofiarodawcom:
  • Kolejnym Fundatorom nagród w konkursie Palm: Burmistrzowi Miasta Limanowa za przekazanie 1000 zł, Wójtowi Gminy Limanowa za przekazanie 500 zł, Dyrektorowi Banku Spółdzielczego za przekazanie 500 zł, „Karczmie nad Stawem” w Sowlinach za przekazanie kwoty 500 zł, p. Jakubowi Tokarzowi za przekazanie 300 zł. oraz p. Danielowi Łąckiemu za przekazanie 200 zł.
  • Panu Adamowi Dutkowi za ufundowanie nowego paschału.
  • Anonimowym ofiarodawcom, którzy na przygotowanie świątecznych paczek dla osób samotnych i potrzebujących z terenu naszej parafii złożyli 950 zł.
  • Ofiarodawcom, którzy na potrzeby parafialne złożyli w sumie 2500 zł.
Niech Pan Bóg wynagradza wszystkim ofiarodawcom, Bóg zapłać wszystkim Państwu!
15. Dziękujemy Państwu Marcie i Sebastianowi Szymańskim oraz parafialnej grupie teatralnej za przygotowanie i przeprowadzenie inscenizowanej Drogi Krzyżowej. Bardzo cieszy nas, że podjęta w ubiegłym roku inicjatywa ma swoją kontynuację.
16. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom Słopnic cz. I. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom Słopnic cz. II.
17. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.