REMONT DOLNEGO KOŚCIOŁA
REMONT PLEBANII

01. Przeżywamy III niedzielę Wielkiego Postu. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na inwestycje diecezjalne.
02. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  • W Gorzkich Żalach dziś i w każdą niedzielę bezpośrednio po mszy świętej o godzinie 1200 oraz o godzinie 1600 – przypominamy, że msza wieczorna sprawowana jest bezpośrednio po nabożeństwie Gorzkich Żali, a więc ok godziny 1640.
  • Zapraszamy też do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek po mszy świętej o godzinie 700, o godzinie 1630 oraz 1930.
03. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach. Dziękujemy za prowadzenie modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu. A o przewodniczenie jej od najbliższego poniedziałku prosimy Członków Róży św. Matki Teresy Benedykty od Krzyża.
04. W czwartek rozpoczniemy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne, które wygłosi ks. mgr Józef Pajor – proboszcz Parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece. Z tej racji ulegną zmianie godziny sprawowania mszy świętych w dniach od czwartku do soboty, a program rekolekcji będzie następujący:
  • Msza święta wieczorna w czwartek z nauką ogólną dla wszystkich będzie sprawowana nie o godz. 1700, ale o godzinie 1800, aby zapewnić jak największej liczbie wiernych możliwość uczestnictwa w niej.
  • W piątek nauki rekolekcyjne dla wszystkich w czasie mszy świętych o godzinach: 700, 1530 i 1800. O godzinie 1900 nauka rekolekcyjna dla małżonków.
  • W sobotę nie będzie mszy świętej o godzinie 700, a w jej miejsce będzie sprawowana msza święta o godzinie 900 z nauką rekolekcyjną dla wszystkich. O godz. 1030 spowiedź święta dla osób chorych i starszych, a o godz. 1100 msza święta z nauką rekolekcyjną dla nich oraz sakramentem namaszczenia. Po południu o godz. 1500 możliwość spowiedzi dla wszystkich, a o godzinie 1530 i 1700 msze święte z nauką dla wszystkich. Po wieczornej mszy świętej ok. godz. 1800 nauka rekolekcyjna dla rodziców.
  • Program niedzielnych nabożeństw z naukami rekolekcyjnymi bez zmian, jak w każdą niedzielę. Apelujemy do wszystkich i zapraszamy do licznego uczestnictwa w tym świętym czasie rekolekcyjnej zadumy.
05. W piątek przypada Dzień Kobiet. Będziemy się modlić w intencji wszystkich Pań wspólnie z Kołami Koronkowymi w czasie wieczornej mszy świętej o godzinie 18:00. Przed mszą świętą zmiana tajemnic koronkowych.
06. W sobotę o godzinie 900 modlić się będziemy z Członkami Ruchu Szensztackiego.
07. Od najbliższej niedzieli co tydzień przed Mszą świętą o godzinie 900 tj. o godzinie 830 odmawiać będziemy różaniec i litanię do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
08. Dziękujemy za ofiary, które złożyło siedmioro darczyńców oraz za jedną wpłatę na parafialne konto z przeznaczeniem na remont kościoła, w łącznej kwocie 4 100 zł. Bóg zapłać za systematyczne wspieranie prowadzonych w naszej świątyni prac.
09. Pragniemy poinformować, że wzorem lat poprzednich w Niedzielę Palmową, po mszy świętej i nabożeństwie Gorzkich Żali o godzinie 1200 zostanie rozstrzygnięty Konkurs Palm. Zachęcamy do przygotowywania i przyniesienia własnoręcznie przygotowanych palm na tę uroczystość.
10. Za posprzątanie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ul. Dębowej. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom ul. Tarnowskiej nry 2-10, ulic Skrudlak, Rzecznej i Moczarki.
11. Przy wejściu do kościoła można nabyć baranki i świece. Ofiarami składanymi przy ich nabywaniu wspieramy działalność diecezjalnej i parafialnej Caritas. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.