1. Przeżywamy IV niedzielę Wielkiego Postu zwaną Laetare – Raduj się, Jerozolimo. przyszłą niedzielę 26 marca będziemy przeżywać dzień modlitw za więźniów. Składka z tej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.
  2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali dziś po mszy świętej o godzinie 1200 i o godzinie 1600 oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 730, 1630 oraz 1900.
  3. Zapraszamy do udziału w pozostałych cotygodniowych nabożeństwach Za prowadzenie wieczornej modlitwy różańcowej w ubiegłym tygodniu dziękujemy Członkom Róży Świętej Rodziny. O przewodniczenie tej modlitwie w rozpoczynającym się tygodniu prosimy Członków Róży Świętej Matki Teresy Benedykty od Krzyża.
  4. Od środy zaczną się trzydniowe wielkopostne rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 2. Nauki i nabożeństwa rekolekcyjne będą się odbywać od środy do piątku w następujących godzinach:
    – dla uczniów klas I-IV o godz. 900
    – dla uczniów klas V-VIII o godzinie 1130.
    Prosimy dzieci i młodzież o obowiązkowy udział w rekolekcjach, a rodziców prosimy o dopilnowanie, aby ich dzieci nie zwalniały się z tego obowiązku.
  5. W środę na wieczorną mszę świętą i zebranie po jej zakończeniu zapraszamy Parafialny Zespół Caritas.
  6. W czwartek natomiast na wieczorną mszę świętą i spotkanie po jej zakończeniu zapraszamy Rodziców i młodzież klas VIII. Informujemy, że sakrament bierzmowania będzie udzielany w naszej parafii w środę 12 kwietnia.
  7. W piątek 25 marca przypada Dzień Misjonarzy Męczenników.
  8. W sobotę zaś w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podejmowania się duchowej adopcji dziecka poczętego. Specjalne deklaracje znajdują się przy wejściu do kościoła, pod chórem. Każdy kto podejmie się tego dzieła proszony jest o złożenie wypełnionej deklaracji w zakrystii do piątku włącznie. Uroczyste włączenie w dzieło duchowej adopcji będzie miało miejsce w sobotę w czasie mszy świętej o godzinie 700.
  9. LSO, DSM i parafialną scholkę zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 1000.
  10. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy Mieszkańcom ul. Dębowej. Na najbliższy tydzień troskę o czystość i piękno naszego kościoła powierzamy Mieszkańcom ul. Tarnowskiej od 2-10, ul. Skrudlak, Rzecznej i Moczarki.
  11. Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Najlepiej Razem”, działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dobrej zaprasza na kiermasz wielkanocny, który odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 26 marca w godzinach dopołudniowych. Wszystkie ozdoby wykonane zostały przez członków i podopiecznych Stowarzyszenia. Pozyskane w trakcie kiermaszu środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie dogoterapii oraz hipoterapii dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dobrej. Serdecznie zapraszamy.
  12. Przy wejściu do kościoła można nabyć baranki i świece wielkanocne oraz bieżącą prasę katolicką.