01. Świętujemy dziś niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
02. Jutro Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte według porządku niedzielnego.
03. Przyszła niedziela 7 stycznia będzie obchodzona jako Niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Bożego Narodzenia. Składka przeznaczona będzie na potrzeby diecezjalne.
04. W środę 3 stycznia wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
05. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą mszą świętą. Z racji odwiedzin kolędowych i niedawnych świąt nie będzie specjalnej spowiedzi pierwszopiątkowej. W czwartek nabożeństwo z modlitwą o powołania o godzinach 600, 700 oraz 1700. W piątek msza święta wotywna o NSPJ o godzinie 600, 700 i 1700. W sobotę z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego nie będzie celebrowane nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
06. Jak zapowiedzieliśmy wcześniej kapłani w tym miesiącu nie będą odwiedzać chorych na I piątek miesiąca, kto jednak z chorych chciałby przyjąć w tym dniu Komunię Świętą będzie mógł to uczynić, po wcześniejszym zgłoszeniu, dzięki posłudze nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii.
07. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte według porządku niedzielnego. Po mszach świętych poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Gotowe zestawy zawierające kredę oraz kadzidło będzie można nabyć przy wejściu do kościoła. Natomiast po powrocie do domów naznaczmy odrzwia naszych domostw na znak przyjęcia Chrystusa do naszego domu.
08. W tym tygodniu będziemy kontynuować odwiedziny kolędowe według następującego porządku:

wtorek, 2 stycznia od godziny 1600, trzech kapłanów:

• ul. Fabryczna, bl. nr 1
  • ul. Witosa bl. nr 1 i bl. nr 3 oraz ul. Krakowska bl. nr 2
  • Bulandówka przy ul. Granicznej od P. Janeckich do P. Daniel

środa, 3 stycznia od godziny 1600, trzech kapłanów:

• ul. Witosa, bl. nr 7
  • ul. Witosa, bl. nr 9
  • ul. Tarnowska i Rzeczna, od P. Brodów do torów z ul. Tarnowską nr 10, 14, 18

piątek, 5 stycznia od godziny 1600, dwóch kapłanów:

• ul. Piłsudskiego, bl. 82 mieszkania 1 – 30
  • ul. Piłsudskiego, bl. 82 mieszkania 31 – 60

sobota, 6 stycznia od godziny 1400, czterech kapłanów:

• ul. Bujaka od P. Kuzaków. ul. Willowa od P. Joników i ul. Metalowców (dwóch księży)
  • ul. Łokietka (od P. Jasiców i Michałków), ul. Lipowa do mostu
  • ul. Łokietka, ul. Lipowa do mostu (od P. Kryszewskich)

niedziela, 7 stycznia od godziny 1400, trzech kapłanów:

• ul. Zadziele i część ul. Krakowskiej od P. Załubskich do P. Skowronków (2 księży)
  • ul. Kwiatowa i ul. Krakowska od P. Smagów i Witeckich do P. Kęsków (1 ksiądz)
09. Za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła dziękujemy mieszkańcom Podkamionnej i Biedówki. Troskę o czystość i piękno naszego kościoła na kolejny tydzień powierzamy Mieszkańcom Sowlin Skrudlak nad drogą.
10. Zachęcamy do nabywania i lektury bieżącej prasy katolickiej.